Blog

Podstawy spektrometrii XRF

alt

Praca w laboratoriach to bardzo skomplikowany i precyzyjny proces. Wymaga cierpliwości i zaangażowania pracowników. Ponadto, bardzo ważna jest posiadana przez nich wiedza, umiejętności i doświadczenie. Wykonywanie badań laboratoryjnych wiąże się z użyciem zaawansowanych sprzętów, które umożliwiają przeprowadzanie wszystkich niezbędnych badań.

Analiza zawartości pierwiastków

Badania ilościowe i jakościowe, a także szczegółowe badanie próbki jest niezwykle istotne w wielu branżach, zarówno chemicznej, fizycznej, jak i w szeroko rozumianym przemyśle. W ostatnich czasach ogromnym powodzeniem cieszy się badanie spektrometrii XRF, czyli analiza zawartości pierwiastków. Jest to nowoczesny sposób poznawania składu pierwiastkowego bez koniecznością niszczenia próbki. Analiza XRF jest nieinwazyjna, a ponadto bardzo szybka i efektywna. Zanim rozpocznie się korzystanie z tej metody, warto zaopatrzyć się w prasy hydrauliczne, a także specjalne matryce i inną aparaturę laboratoryjną.

Doświadczony producent

Firmy, które chcą posiadać sprzęty najwyższej jakości, które zagwarantują precyzję przeprowadzanych analiz, powinny udać się do firmy Metimex. Wystarczy odwiedzić stronę metimex.com.pl i przeglądnąć bogaty i zróżnicowany asortyment. W firmie Metimex można zamówić wszystkie produkty potrzebne do skutecznego przeprowadzenia spektrometrii XRF. Ponadto, cena wykonania tego typu badań jest stosunkowo niewielka, a jej efektywność zaskakuje każdego pracownika laboratorium. Ceniony producent gwarantuje wysoką jakość wszystkich sprzętów, atakiem doradztwo w doborze odpowiednich elementów i akcesoriów laboratoryjnych.