Blog

Typy pras laboratoryjnych

 

typy pras laboratoryjnychPrasy laboratoryjne to urządzenia do przygotowania próbek, realizacji małych procesów produkcyjnych, kontroli jakości czy badań nad rozwojem nowych materiałów. Są używane w przetwarzaniu gumy, polimerów i przemysłu kompozytów. Prasy laboratoryjne mogą być ręczne lub w pełni zautomatyzowane w zakresie od 50 do 1000 kN.

 

Zastosowanie tygli platynowych

 

alt

Specjalistyczny sprzęt, który wykorzystuje się głównie w laboratoriach do badań z wykorzystaniem wysokich temperatur, nosi nazwę tygla. Wizualnie przypomina on kubek. Znajduje szerokie zastosowanie w procesach stapiania, wyprażania, suchej destylacji czy pirolizy. Idealnym surowcem do produkcji tygli jest srebro lub platyna.

   

Wzorce biomasy

alt

 Biomasa jest najszerzej wykorzystywanym odnawialnym źródłem energii. To również łatwe, sprawdzone i uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie. Na rynku można spotkać duży wybór wzorców biomasy. Materiały odniesienia, czyli Reference Materials i certyfikowane materiały odniesienia — Certified Reference Materials, znajdują zastosowanie w laboratoriach wszystkich dziedzin przemysłu.

   

Czym są spektrometry iskrowe?

alt

Analiza jakościowa, ilościowa oraz kontrola jakości metali czy pierwiastków chemicznych stanowi kluczowy element badań lub produkcji. Zadania te występują w laboratoriach bądź niektórych dziedzinach przemysłu. Mechanizm, który doskonale i precyzyjnie sprawdza się do takich procesów to spektrometr iskrowy.

   

Rodzaje spektrometrów emisyjnych

alt

Urządzenie, służące do otrzymywania oraz analizy widma danego rodzaju promieniowania, nosi nazwę spektrometru emisyjnego. Stosuje się go w takich dziedzinach jak chemia, fizyka doświadczalna czy biologia molekularna. Spektrometr emisyjny można również używać do analizy materiałów w branżach technicznych jak odlewnictwie.