Blog

Rodzaje tygli platynowych

alt

Tygle platynowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego laboratorium. Jest to specjalistyczny przyrząd używany podczas badań z wykorzystaniem wysokich temperatur. Służy do spiekania próbek, stapiania ich z topnikami, prażenia osadów, pirolizy, suchej destylacji itp. Bez obawy uszkodzenia można w nim ogrzewać i odparowywać kwasy mineralne. Mogą być stosowane do badania wszystkich próbek niemetalicznych i wyznaczania ciepła właściwego.

Specyfika różnych typów tygli i ich zastosowanie

Tygle platynowe występują w różnych formach i rozmiarach. Dobór odpowiedniego rodzaju tygla ma istotny wpływ na jakość uzyskanych wyników, a także najważniejsze parametry sygnały w pomiarach metodą termograwimetrii i różnicowej kalorymetrii skaningowej. Wykorzystywane są powszechnie do pomiarów TGA lub TGA/DSC w temperaturze powyżej 640°C. Sprawdzają się również w przypadku badań ciepła właściwego w temperaturze do 1600°C.

Ze względu na specyfikę zastosowania wyróżniamy tygle platynowe takie jak m.in.:

  • laboratoryjne,
  • cylindryczne,
  • cylindryczne grubościenne,
  • stożkowe niskie,
  • filtracyjne.

Wyposażenie laboratoryjne z platyny

Nasza firma zapewnia szeroki wybór wyposażenia laboratoryjnego z platyny, w tym również różne typy tygli. Platyna to metal szlachetny, który wpływa na pożądane właściwości specjalistycznych przyrządów stosowanych w laboratoriach, ale nie tylko. Akcesoria tego rodzaju stosowane są także w firmach zajmujących się technologią żywności, młynach, fabrykach cukru, cementowniach, kopalniach, uniwersytetach, instytutach oraz firmach badawczych.

Co ważne, wyroby platynowe z powodzeniem nadają się do recyklingu. Recykling metali szlachetnych to kolejna specjalność naszej firmy. Odzyskujemy surowce z uszkodzonego wyposażenia otrzymanego od klientów, a następnie używamy ich do produkcji pełnowartościowych produktów wyróżniających się oczekiwanymi parametrami. Platyna to jeden z najbardziej użytecznych, a jednocześnie wartościowych metali szlachetnych. Powstają z niej nie tylko tygle, ale również szczypców do tygli czy miseczki laboratoryjne.